Książki, jakie można znaleźć w dobrym sklepie

Świat książki (sprawdź cenę i zamów!) to takie wydawnictwo, jakie znane jest już od dłuższego czasu. Chyba można nawet powiedzieć, że jest to sklep, gdzie zawsze na czytelników, czekają ciekawe opowieści, jakie można kupić w naprawdę atrakcyjnej cenie. Każdy znajdzie coś tu dla siebie – zarówno w tych nieco starszych propozycjach, jak również tych nowszych. Można tu nawet otrzymać ciekawe propozycje dla dzieci, którym także warto pokazywać, że czytanie to bardzo fajna i atrakcyjna sprawa. Co też ciekawego można tam znaleźć do czytania?

Gwiazda i koniczynka

Autorką tej książki jest Jean Grainger. Berlin, rok 1939. Arielle wie, że nie ma się co ociągać. Skoro jej mąż żydowskiego pochodzenia nie powrócił do domu, to trzeba się ukryć. Właściwie to kobiecie zależy tylko na tym, aby ukryć swoje dzieci. Daleko od Berlina, w Irlandii Północnej, Elizabeth Klein odizolowała się od świata. Straciła męża i straciła dziecko. Wierzy, że tak naprawdę już nic nie zostało w niej z miłości. Do momentu, aż w jej drzwiach stają Liesl i Erich Banno – dzieci Arielle. Ta trójka razem musi wzajemnie sobie zaufać, aby móc odnaleźć się w świecie, który ogarnięty jest wojenną pożogą. Pierwszy tom nowej serii, która skupia się na latach wojny.

Pod powierzchnią

Grettel już od ponad szesnastu lat nie słyszała o mamie. To ponad połowa jej życia. Tylko że pewne historie powracają do człowieka, niczym bumerang, wzbudzając niemiłe wspomnienia, budząc wielką troskę. Grettel nie chce, ale musi zmierzyć się z rodzinną przeszłością, jeżeli chce odnaleźć spokój sumienia. Pewnego dnia dostaje wiadomość o mamie i wie, że musi zebrać się w sobie. Tym bardziej, że tylko ona rozumie sekretny język, jaki to wymyśliła ze swoją mamą. No i jest jeszcze niepokojący Marcu – chłopiec, który tej zimy mieszkał na łodzi. Co on ma wspólnego z historią jej i jej may? Fascynująca historia, której w ogóle nie będzie można się oprzeć. Warto się w niej zanurzyć, aby razem z Grettel odkrywać tajemnicze historie rodzinne.